Sigorta Hizmeti
Gümrük&Sigorta Hizmeti » Sigorta Hizmeti

Galip Group bünyesinde iştiraki olduğumuz Galip Sigorta Aracılık Hizmeti. Ltd. Şti. aracılığıyla Nakliyat ve CMR sigorta hizmeti sunmaktayız.

Çeşitli nakliye araçlarıyla (Kara, hava, deniz) taşıttığınız ürünlerinizi; Çarpma, çarpışma, yangın, infilak, yükleme, aktarma, boşaltma sırasında meydana gelebilecek zararları poliçedeki klozlar dahilinde teminat altına alıyoruz.

İsteğe bağlı olarak; depoda bekleme teminatı, aktarma teminatı, başlangıç sevkiyatı, bitiş sevkiyatı ve harp grev lokavt teminatlarına karşı güvence kapsamına almaktayız.

  • Institute Cargo Clauses ( A ) – Tüm Riskler (Geniş Kapsamlı Teminat): Taşınan yükün çıkış deposundan varış deposuna ulaşıncaya kadar uğrayacağı tüm zararlara karşı koruma sağlar. Yükleme, boşaltma ve kısmı hasarlarda teminata dahildir.
  • Institute Cargo Clauses ( C ) – Dar Kapsamlı Teminat: Taşınan yükün ve onu taşıyan aracın taşıma esnasında birlikte karşılaşacakları bir riziko neticesinde uğrayacağı zararlara karşın sigorta edilmesidir. Bu teminata girmeyen başlıca rizikolar, yükün çalınması, ıslanması ve eksilmesidir.
  • Tam Ziya Klozu: Taşınan araçla malın birlikte tamamen hasarlanması ve kullanılmaz hale gelmesi haline karşı güvence verir.