Karayolu Taşımacılığı
Lojistik Hizmeti » Karayolu Taşımacılığı
  • Parsiyel Taşıma:

Bir diğer adı Grupaj taşımacılık olan Parsiyel taşımacılık modeli; Komple araca ihtiyacı olmayan, parçalı yükü olan firmaların, birden çok firmayla ürünlerini en ekonomik yolla göndermelerini sağladıkları bir taşımacılık şeklidir.

Parsiyel yükünüzü, İstanbul il sınırları içerisinde iseniz iç nakliye araçlarımızla depomuza sevkini sağlayabiliyoruz. Ve ayrıca yeriniz müsait ise Tırımızı göndererek yükünüzü teslim alıyoruz. Çıkışlarımız, Erenköy Gümrüğünden olacaktır.

Parsiyel Çalıştığımız Ülkeler;  Irak, İran, Gürcistan, Azerbaycan, Türkmenistan, Özbekistan ve Avrupa ülkeleridir.

 

  • Komple Taşıma:

İhracatçı ve İthalatçı firmanın ürünlerini komple araç kiralayarak taşıttığı yükleme şeklidir. Firmamıza ait 132 adet tenteli aracımızla hizmet vermekteyiz.

Çalıştığımız Ülkeler;  Irak, İran, Gürcistan, Azerbaycan, Türkmenistan, Özbekistan, Avrupa ülkeleri

 

  • Ekspres Taşıma:

Mobil araçlarla (3 veya 4 tonluk panel-van, kamyonet) gümrüklerde Tır sırasına girmeden, daha kısa sürede teslimat hizmetidir.
Ekspres taşıma hizmetimiz Irak içindir.  Irak’ın kuzeyinde kalan bölgelerine 3 günde, Bağdat’a 4 günde, güneyinde kalan bölgelerine 6 günde teslimatlarını gerçekleştiriyoruz.

 

  • Transit Taşıma:

Herhangi bir ülkede başlayan ve en az bir ülke toprakları üzerinden geçtikten sonra bir başka ülkede sona eren; başlama ve sona erme ülkeleri dışında kalan ülkeler üzerinden yapılan taşımaları kapsayan yolcu veya eşya taşımalarını ifade eder.

– Avrupa’dan Irak’a ve Türkiye’ye komple ve parsiyel karayolu taşımacılığı,
– Avrupa’dan Irak’a Türkiye aktarmalı komple veya parsiyel kombine (denizyolu + karayolu) taşımacılığı,
 

 

  • Akaryakıt Taşımacılığı

Galip Lojistik, geçmiş dönemlerde Türkiye’ den Kuzey Irak’ a yapılan akaryakıt nakliyesinde önemli bir rol almış ve iki yıllık süreçte 300.000 ton yakıt taşımasını 17.000 sefer atarak başarı ile gerçekleştirmiştir.

Galip Lojistik  merkez kadrolarındaki personelleri ile kara ve demiryolu tanker filosuyla 2006 yılından beri akaryakıt sektörünün Türkiye ve dünyadaki büyük firmalarına hizmet vermektedir.

Galip Lojistik; 2006 yılından beri kendisine ait yüksek teknolojili LNG tankerleri ile birlikte, müşterilerine ait tankerlerin de işletimi şekliyle LNG sektöründe lojistik hizmeti vermektedir..

İlgili yönetmelikler gereği karayolları C2 belgelsi ile EPDK LNG iletim ve demiryolu akaryakıt taşıma lisanslarına ve gerçekleştirmekte olduğu operasyonlar ile ilgili ISO:9001 Kalite Yönetim ve ISO:14001 Çevre Yönetim Sistemleri sertifikalarına sahiptir.

Akaryakıt  Filosu Araç Standartları 

Akaryakıt filomuz ADR’ li,  alttan dolum özellikli, aşırı dolum ve taşma önleyici  optik sensörlü, aliminyum, çok kompartmanlı, interlock  sistemli, buhar geri dönüşümlü yarı römork tanker ve kamyon üstü  tankerlerden oluşmaktadır. Çekici ve kamyon olarak yine ADR’ li Mercedes ve  Renault marka araçlar kullanılmaktadır.

 

  • Yurtiçi Taşıma 

İstanbul ve Gaziantep çıkışlı tüm sevkiyatlarda dahili yük taşımacılığı hizmeti de sunmaktayız.