Demiryolu Taşımacılığı
Lojistik Hizmeti » Demiryolu Taşımacılığı

Yurtiçi Demiryolu Taşımacılığı; Kurulduğu yıldan itibaren özellikle yurtiçinde demiryolu taşımacılığı alanında yaygın faaliyet gösteren Galip Lojistik, yurtiçi demiryolu taşımalarının yanı sıra özellikle Doğu Avrupa, Rusya, BDT, Orta Doğu ülkeleri bağlantılı ithalat ve ihracat yükleri için de demiryolu taşımacılık hizmeti vermektedir.

Demiryolu taşımacılığında hizmeti verdiğimiz ülkeler

  • Batı ve Doğu Avrupa-Türkiye arasındaki demiryolu taşımaları (Özellikle Romanya, Yugoslavya, Makedonya, Yunanistan, Bulgaristan – TÜRKİYE arasındaki taşımaları)
  • Avrupa / Türkiye / İran / Suriye/ Irak
  • Avusturya bağlantılı Rusya, Baltık ülkeleri ve BDT ülkeleri taşımaları
  • Açık ve kapalı vagon,”shippers own” ve “railway owned” konteyner taşımaları

Demiryolu bağlantılı Liman-Fabrika taşımaları

Her biri kendi branşında uzmanlaşmış Yönetim ve Operasyon kadrosu ile dünyanın hemen her ülkesinde bulunan ve özellikle ülkemiz ticaretinin yoğun olduğu yerlerdeki acente ağımız ile söz konusu taşımalar, zamanında, sorunsuz ve uygun ücret ile ihracat ve ithalat müşterilerimize sunulmaktadır.

Yurtdışı Demiryolu Taşımacılığı

Demiryolu taşımacılığı, uluslararası taşımalarda da karayolu taşımacılığına göre daha ekonomik ve daha güvenli seçenekler sunmaktadır. Malınızın cinsine göre, açık veya kapalı vagonlar kullanıp, taşımalarınız daha sağlıklı ortamlarda yapılmaktadır. Özellikle Ortadoğu ve Doğu Avrupa ithalat-ihracatlarınız için; en güvenli ve en ekonomik taşıma şekli demiryolu taşımacılığıdır.

Uluslararası taşımalarda da tüm operasyonları biz üstleniyoruz. İç nakliyeler, yükleme, sağlamlaştırma, demiryolu konşimento ve evrak hizmetleri…

Aralıksız devam eden Suriye ve Irak sevkiyatlarımız neticesinde, Ortadoğu’ ya Nusaybin aktarmalı demiryolu-karayolu bağlantılı kombine taşımacılık projelerinde de sizlere hizmet vermeye devam etmekteyiz.

Galip Lojistik Demir Yolu Taşımacılık; Servis bölgelerimiz

Suriye, İran, Irak, Bulgaristan, Romanya, Makedonya, ve Kosova’dır.
Müşterilerimizin istekleri doğrultusunda;
FOR (Free On Rail – Vagon üstü teslim) ya da, DAF (Delivered At Frontier – Sınırda teslim) olarak taşıma yapmaktayız.

Yükleme – Boşaltma

Taşımacılıkta en önemli kısımlardan birisi yükleme ve boşaltma maniplasyonudur. Eğer işinin uzmanları tarafından yapılmaz ise çok ciddi sonuçlar doğurmaktadır.
İşinin uzmanı personeller tarafından yapılan tüm yükleme-boşaltma hizmetlerinde malınıza zarar gelmemesi için her türlü tedbir alınmaktadır.

Demiryolu ile yaptığımız taşımalarda; istasyonlarda müşterilerimize yükleme veya boşaltma hizmetleri sunuyoruz. Sevkiyatı fazla olan istasyonlara iş makineleri kuruyoruz. Böylece hem yükleme ve boşaltma problemleriyle uğraşmamış oluyorsunuz, hem de daha kaliteli hizmet almış oluyorsunuz.

Sağlamlaştırma

İstasyonlarda ve limanlarda vagonlara yüklenen malları, cinsine göre hava yastığı, takoz, çelik tel, branda veya sabitleme şeritleriyle sağlamlaştırma hizmetleri veriyoruz.

Hava Yastıkları yükleme esnasında malların veya paletlerin arasında kalan boşluklara yerleştirilir. Bu şekilde mallara destek verir, dengeyi sağlar ve malların devrilmesini önler. Hareket esnasında sürtünme, çarpma, sallanma ve titreşimlerde malın hasar görmesini kesinlikle engeller.

Sağlamlaştırma şeritleri; paletleri birbirine bağlayarak vagonun yan duvarlarından gelebilecek hasarları engeller. Takoz ve çelik teller yardımıyla; araç, iş makineleri veya rulo saç gibi malları vagonlara sabitleyerek düşmesini ve çevreye zarar vermesini engelliyoruz.